Santa Krusas (Tenerifė)

Kanarų salos jau senokai tapusios karališku poilsiu pasimėgauti nusiteikusių turistų traukos centru. O kaip gi kitaip, kai atvykus bet kuriuo sezonu supranti, kad atsidūrei tikrų tikriausiame rojuje su nepriekaištingai malonia šiluma, tviskančia nuo saulės spindulių jūra, įstabiu, lyg iš atviruko kraštovaizdžiu, gaivia žaluma ar didžiuliais kalnų masyvais. Būtent dėl šių priežasčių dešimtys tūkstančių keliautojų, idealaus atostogų laiko paieškoms pasirenka būtent Tenerifės salą ir jos sostinę Santa Kruzą. Šiame mieste šurmulio pasigesti praktiškai neįmanoma. Garsus ir čia esantis uostas, laikomas pačiu didžiausiu net visoje Ispanijoje. Tai ne tik žvejybos pramonės meka, bet ir įvairių kruizinių, krovininių laivų dažna švartavimosi vieta. Nors Santa Kruzas nėra ypač gausus pažintinių objektų, tačiau visgi esama keletos vietų, kurias aplankyti tiesiog privalu.

Santa Krusas

Santa Krusas

Tiems, kas viešėdami svečioje šalyje, savo maršrutuose pirmu numeriu nesižymi nerūpestingo gulinėjimo paplūdimyje, nesistengia išgauti kuo tamsesnio įdegio, o labiausiai trokšta kuo geriau pažinti pasirinktą lokaciją, siūlome apsilankyti viename žinomiausių  visame Kanarų salyne – gamtos ir žmogaus muziejuje. Čia turėsite puikią progą pasigilinti į Tenerifės susikūrimo istoriją bei visus žymiausius įvykius. Kartu apžiūrėsite nemenką archeologinių kasinėjimų metu atrastų eksponatų kolekciją. Be visa ko, geriau pažinsite ir vieną ryškiausių salos ypatybių – guančus. Taip vadinami iki pat keturiolikto amžiaus Kanaruose gyvenę vietiniai žmonės apie kuriuos retas salos svečias yra ką girdėjęs.

Itin gilų įspūdį paliks 2003 metais iškilęs Auditorio de Tenerife statinys, kerintis savo unikaliu dizaino sprendimu bei dvelkiantis rinktiniu modernumu, originaliu stiliumi. Tai, ko gero geriausiai visą Santa Kruzą reprezentuojantis objektas, pastarojo simbolis, dažnam keliantis asociacijas su pačiais Sidnėjaus operos rūmais, neretai pasirenkamas ir kaip erdvė didžiausiems koncertams ar kito pobūdžio kultūrinei veiklai organizuoti. Išties, įsiamžinti šalia tokio grožio tikra garbė.

Santa Krusas

Santa Krusas

Visai nedaug nuo šio pastato nutolusi Plaza de Espana aikštė, pelnytai laikoma Santa Kruzo centru. Iš čia labai patogu stebėti kasdieninį sostinės gyventojų judėjimą. Kas į darbus, kas apsipirkti ar atsipalaiduoti prie jūros skuba – veiksmas tiesiog verte verda. Kur bepasisuktum, vyrauja ispaniškas ritmas, kultūra. Pasigrožėti galima ne tik mirgančiomis parduotuvių vitrinomis, bet ir trykštančiais fontanų purslais, dailia architektūra.

Keliaudami su visa šeima užsukite į garsiausią sostinės parką – Garcia Sanalria. Tai kiek ramesnė oazė su daug augalijos, šlamančiomis palmėmis bei patogiais pasivaikščiojimų takais.

Šiuolaikinio meno šedevrais maloniai pasigerėti kvies Espacio de las Artes muziejus. Modernios parodos, daugybė išraiškingų, futuristinės krypties( ir ne tik) eksponatų, leis pasijusti tarsi žvelgtumėte į ateitį pro dabarties objektyvą.

Nepamirškite išnaudoti ir kalnų teikiamo malonumo kaip ,kad kopimas, o jei visgi nesate ekstremalai bent pasidarykite keletą ypatingų nuotraukų atminčiai.

Gerų kainų medžiotojams ar tiesiog ieškantiems plataus suvenyrų pasirinkimo, šiuo aspektu Santa Kruzas taip pat labai palankus taškas. Per daug neišlaidaudami įsigysite ne vieną ir ne du mielus niekučius artimiesiems pradžiuginti, o gal sau patiems turėti kažką, kas primintų viešnagę Tenerifėje.

Santa Krusas

Santa Kruso opera

Tačiau nė viena lankytina vieta ar pastatas negali užgožti pačios didžiausios, Santa Kruzo gatveles tikra pasaka paverčiančios šventės – karnavalo. Jei jau atsidursite šiame mieste būtent vasario mėnesį, neabejotinai pajusite ką reiškia tikros, pietietiškos linksmybės. Ne be reikalo gauti bilietą į tokį trijų savaičių vakarėlį misija ne iš lengvųjų. Juk nuotaikos tikrai nepagadins lietaus pritvinkę debesys ar šaltesnio rūbo pareikalaujanti vėsa. Tik daug saulės, geros muzikos, prašmatnių dekoracijų, niekur neregėtų judančių platformų, vienas už kitą įspūdingesnių kostiumų ir žinoma, kalnas šypsenų, pavergsiančių net užkietėjusio rūstuolio širdį.

Na ir galiausiai Las Teresitos paplūdimys, padėsiantis užmiršti viską pasaulyje apart pilno atsipalaidavimo ir mėgavimosi laiku sau. Laiku, kai pamiršti apie laikrodžius, skubėjimą ir rūpesčius. Žydra, raibuliuojanti jūra, į kurią taip malonu įbristi mat vanduo šiltas ir švarus, auksinis smėlis taip lengvai byrantis tarp delnų, nuostabi atmosfera tarsi apglėbianti kūną  bei  nebyliai prašydama pasilikti dar kiek ilgėliau.

Video: ką veikti Santa Kruse

Santa Kruso žemėlapis

This entry was posted in Įdomybės and tagged , , . Bookmark the permalink.