La Palma (Kanarų salos)

La Palma sala, kaip ir didesnė dalis viso Kanarų salyno, svaigina savo ryškiais, didžiąją  metų dalį neblėstančiais saulės spinduliais, tanki, drėgmės prisisunkusia augalija, melsvomis bangomis ir kitais nerūpestingų atostogų malonumais. Vietinių ramybė, sugebėjimas džiaugtis šia akimirka tiesiog užkrečia pasekti jų pavyzdžiu ir tai nėra sudėtinga, kai aplink net pati gamta kviečia užsimiršti apie rūpesčius, laiko trūkumą ar stresą. Didžiausia atrakcija čia – žvaigždžių stebėjimas. Dėl šios pramogos, net visos šviesos prigesinamos, todėl atvykti į La Palma vertėtų ir tiems, kurie ieško romantikos bei visiško susiliejimo su bekraštėmis dangaus platybėmis. Įspūdingai atrodo ir nokstančių bananų plantacijos, vešlūs miškai, kanjonai, maži, bet nepaprastai jaukūs miesteliai, kiekvieną pasitinkantys kaip laukiamiausią svečią.

La Palmos pakrantė

La Palmos pakrantė

Didžiausią susidomėjimą turistų, besilankančių La Palme tarpe kelia vienas didžiausių salos nacionalinių parkų“ The Coldera de Taburiente“. Viskas čia sukasi aplink vaiskiai žaliuojančią augmeniją. Išraiškingos palmės, tankūs krūmynai, samanuotos viršukalnės, pušynai, nuostabiausios, savo kvapais hipnotizuojančios gėlės tiesiog užburia bei priverčia dar kartą įsitikinti gamtos didingumu. Visgi didžiausia šios vietos pažiba – La Caldera de Taburiente ugnikalnis, kurio skersmuo siekia bemaž aštuonis kilometrus! Pasirinkę vieną iš pažintinių ekskursijų, šį ar bet kurį kitą vulkaną apžiūrėsite iš arti, pasivaikščiosite  seniai pramintais takais, o užkopę link viršūnės pasigrožėsite išskirtinėmis panoramomis.

Kitas būdas apžiūrėti Las Palma apylinkes, rinktis skrydį parasparniu ir iš paukščio skrydžio išvysti pačius didingiausius objektus bei kitus nepaprastai akis džiuginančius kraštovaizdžio ypatumus. Jei esate nardymo fanatikai, nepraleiskite progos patyrinėti povandeninį pasaulį su akvalangu. Dėka skaidrių vandenų nėra sunku sutikti spalvingų žuvų, aptikti rečiausius jūrinius augalus ar paliesti visai pro šalį praplaukiančius delfinus. Jei labai pasiseks, galbūt net turėsite retą šansą pamatyti kartas nuo karto išnyrančius banginius.

Nepamiršti liks ir kultūra besidomintys keliauninkai. Tam pasitarnaus įdomiausi salos muziejai, kaip antai Casa del Nuestro ar Red House. Su visa La Palma istorija, reikšmingiausiais įvykiais, tradicijomis supažindins salos muziejus, pateikiantis visą lankytojui aktualiausią informaciją bei leidžiantis apžiūrėti unikaliausius eksponatus. Taip pat rekomenduojama neaplenkti ir bananų bei vyno muziejų, kuriuose sužinosite galbūt dar niekada negirdėtų faktų iš šių dviejų ,salą reprezentuojančių atributų auginimo ir apskritai atsiradimo istorijos.

La Palma

La Palma

Būtinai apsilankykite cigarų gamykloje. Žaliava šiam produktui auginama pačioje saloje, o cigarai sukami vietinių darbuotojų rankomis, tad viskas išties autentiška ir natūralu.

Toliau kelias veda link Roque de los Muchachos kalno, garsaus ne tik savo nuostabia observatorija, bet ir kadaise čia gyvenusiomis avarų gentimis, Beje, aplink dar galima aptikti tebestovinčių pašiūrių, akmeninių bokštelių likučių liudijančių apie šios tautos įsikūrimą kalne. Jei būsite akylesni pastebėsite ir ant akmens išraižytus keistus ženklus, laikomus išties magiškais.

Apsidairius jau galime išbandyti ir didžiausią atrakciją – žvaigždynų stebėjimą. Observatorija tikrai nėra įprasta, o pati didžiausia visame pasaulyje. Be visa ko, būtent joje esama ir gigantiškiausio teleskopo , pavadinto Grantcou vardu. Kartu pasivaikštinėti galima ir saulės ar mėnulio takais. Tačiau nekasdienės patirtys ekskursantų laukia ne tik nakties metų, bet ir dieną, kai esant tokiame dideliame aukštyje atrodo, kad debesys jau pasiekiami ranka. Tai kažkas nepakartojamo, verto viso gyvenimo ir kiekvienos sekundės buvimo šiame taške.

Grįžtant prie vyno ištakų, reikėtų neaplenkti ir žymiausių daryklų, kuriose gimsta tik aukščiausios kokybės, ypač sodraus skonio gėrimas, garsinantis visą La Palmą. Vienos iš seniausių: Teneguia, Carbollo, Vega Norte brandina tik rečiausiai sutinkamų vynuogių, rūšinius vynus. Dauguma jų taip ir nepasiekia pagrindinės eksporto krypties Ispanijos bei lieka vietinių gyventojų taurėse.

La Palmos keliukas

La Palmos keliukas

Jei būsite netoli Garafijos regiono, užeikite į restoraną“ La Mata“, kuriame ne tik padegustuosite rinktinių vynų, bet ir pamaloninsite savo skrandį išskirtiniu, tradicinės La Palma virtuvės maistu.

Na, o pabaigai  labai tiktų karališkas atsipalaidavimas bei sveikatinimo procedūros. Visišką pasinėrimą į harmonijos kupinas erdves patirsite “Aqua Princess“ SPA komplekse. Tai oazė, leisianti atrasti save iš naujo, išlaisvinsianti kūną ir sielą nuo kasdienybės, rutinos, kuri dažnai mus įsuka į streso perpildytą užburtą ratą, iš kurio pasprukę pasijaučiame kaip naujai gimę.

 

 

Video: La Palmos sala

La Palmos žemėlapis

This entry was posted in Be kategorijos and tagged , . Bookmark the permalink.