Las Palmas (Gran Kanarija)

Las Palmas geriausiai žinomas dėl Gran Kanarijos sostinės statuso, turistų itin mėgstamas kaip vieta, kurioje galima tiek kokybiškai pailsėti, tiek ir aktyviai papramogauti. Čia įsikūrusiuose muziejuose sudarytos puikiausios sąlygos susipažinti su šio krašto istorine praeitimi bei svarbiausiais kultūriniais ypatumais. Bevaikštinėdami miesto gatvėmis išvysite autentiškus senovinius pastatus, o užsukę į vietines kavines ar restoranus, paragausite tradicinių patiekalų nuo kurių aromatų tiesiog apsisuka galva, o skonis atmintyje išlieka ilgam. Galiausiai, atokvėpio akimirkos gražiausiuose paplūdimiuose, nukels į tikrą pasaką, iš kurios taip nesinorės pasprukti, kad kiekviena akimirka prilygs neįkainojamos vertės turtui.

Jei jau viešite Las Palme, jokiu būdu nepraleiskite progos pabuvoti senamiestyje. Į Unesco paveldo sąrašą įtrauktoje vietoje dėmesį prikausto  savita, viduramžiais alsuojanti architektūra, iš kurios labiausiai išsiskiria dailioji Santa Anos katedra, statyta dar 1478 metais. Pastarosios viršuje, specialiai įrengtoje apžvalgų aikštėje, turistams suteiktas malonumas išvysti visą Las Palmo panoramą tarsi miestas būtų po jūsų kojomis.

Kitas į ekskursijos maršrutą rekomenduojamas įtraukti objektas- De la Luz pilis. Nors originalusis statinys iki mūsų dienų ir neišliko, atkurtasis variantas žavi ne ką mažiau. Kadaise pilis saugojo uostą nuo priešų, o dabar viduje įkurtas jūrų muziejus, lankytojams siūlomi kultūriniai renginiai.

las-palmas-1019265_960_720

Tuo pačiu galite nukeliauti ir iki Las Palmas uosto. Viskas prasidėjo, kai Kristupas Kolumbas nusprendė įlanką paversti uostu, kuriame tinkamai pasiruoštų žygiui link Amerikos. Ir toliau šis uostas išlieka kaip bene svarbiausia stotelė tarpžemyninėje prekyboje, o neretai užsuka ir gigantiškieji kruiziniai laivai.

Casa de Colon dvare, daugybę šimtmečių atgal, trumpai apsistojęs buvo pats Kolumbas, todėl viduje įrengtame muziejuje viskas sukasi aplink šio didžiojo keliautojo gyvenimą bei visos Gran Kanarijos istoriją.

Mieste tikrai nepasigesite ir kitų muziejų, kuriuose turiningai praleisite laiką ir sužinosite daug įdomių faktų iš Las Palmaso kultūrinės gyvenimo pusės. Štai užsukę į vyskupijos sakralinio meno muziejų, apžiūrėsite įspūdingą, religinės tematikos meno kūrinių, skulptūrų, paveikslų kolekciją, ypatingos vertės baldus.

Kitame, Kanarų muziejuje, plačiai nupasakojama Gran Kanarijos regiono istorija, kurią vaizdžiai perteikia archeologinių kasinėjimų metu atrasti radiniai( keramikiniai indai, įspaudai, padargai ir kita), o viso šio gėrio skaičius kasmet vis auga.

Ryškus Kanaruose vyravusios architektūros pavyzdys- Perezo Galdos muziejus, įkurtas šio garsaus rašytojo name. Nenuostabu, kad ir visi eksponatai susiję su šia asmenybe, kaip tarkime baldai, knygos ar kiti asmeniniai daiktai.

Tiems, kas ypač domisi technologijomis, išradimais, rekomenduojame neaplenkti mokslo ir technologijų muziejaus. Iš kelių aukštų susidedančiame pastate, viskas įrengta moderniai bei patraukliai atsižvelgiant į svečių interesus. Interaktyvios parodos leidžia pasijausti tarsi visiškai kitoje erdvėje, o populiariausias iš visų esančių kūrinių- orlaivio simuliatorius.

las-palmas-1340736_960_720

Canorlo muziejuje taip pat esama nemažai archeologinio turto, gausi knygų kolekcija. Apsilankymo vertas ir moderniojo meno centras. Puošnus, žadą atimantis dizainas, meno dirbiniai ,atgabenti net iš kelių žemynų bei išskirtinė atmosfera, neleis pasigailėti dėl čia praleisto laiko nė sekundei.

Ieškantiems suvenyrų ar tiesiog norintiems pasidairyti po kelių amžių senumo pastatų eiles, verta rinktis Trianos rajoną. Tarp nacionaliniais paminklais tituluotų statinių , draugiškai įsiterpusios ir mažos krautuvės ir didžiuliai prekybcentriai.

Nedidelis, bet gyvibingas La Isleta kvartalas, pasitiks itin siauromis, barų, restoranų bei parduotuvių nestingančiomis gatvelėmis, šurmuliuojančia Manuel Beccera aikšte ir viena didžiausių tvirtovių Castelo de la Luz.

Nekasdienis vaizdas- garsaus tenoro Alfredo Krauso vardą gavusi auditorija. Tvirtai ant uolos įsitaisęs statinys, savyje talpina kelias koncertų sales, konferencijų centrą. Jau vien dėl savo originalių konstrukcijų, savo akimis nepamatyti šio stebuklo būtų didelis praradimas.

Kanarų kaimelyje pasijausite kaip muziejuje tik be stogo., o eksponatais čia tampa patys žmonės supažindinantys su krašto muzika, šokiais, tradiciniais amatais, ankstesne gyventojų buitimi, o kur dar autentiški namai atspindintys Kanaruose vyraujantį, tipinį statybų stilių.

Išsiilgusių tikrojo jaukumo, laukia nuolatos žaliuojantys parkai. Vienas jų- Doramos parkas. Nepriekaištinga tvarka, margaspalvės gėlės, didingi fontanai paverčia dieną tikrai ypatinga. Labai panašių vaizdų galite tikėtis ir San Telmo parke, tik čia dažnai galima pakliūti ir į kokį renginį ar mugę.

Gyvybingame Santa Catalina rajone pasigrožėsite itin didele aikšte, išpuošta palmėmis, gėlėmis, apsipirksite specialiose parduotuvėlėse, o jei pasirinksite kelionę vasaros metu dar ir karnavale pašėlsite.

Na, o pabaigai kaip gi  be paplūdimių. Vienas geriausių- Las Canteras. Pastarasis gali pasigirti net trijų kilometrų ilgio ruožu, tad sau vietelę atras kiekvienas. Be to ir aplinka tikrai džiuginanti akis, smaragdinis vanduo, gelsvas smėlis tiesiog idealus atostogų duetas.

Video: Las Palmas

Las Palmo žemėlapis

This entry was posted in Lankytinos vietos and tagged , . Bookmark the permalink.