El Hiero sala (El Hieras)

El Hierro, kitaip nei dauguma Kanarų salų, nėra taip gerai žinoma turistams, tačiau nusiteikusiems patirti kažką naujo, išsiilgusiems tikrojo gamtos grožio bei nesibaiminantiems dar nepramintų  takų, tikrai vertėtų bent trumpam pasisvečiuoti šiame magiškame rojaus kampelyje. Nors teritorija palyginti ir maža, bet pakankamai talpi, kad viskas rastų savo vietą, neatrodytų chaotiškai bei papildytų vienas kitą. Didingi kalnai, tankūs miškai, ugnikalnis, unikaliausios planetoje gyvūnų, augalų rūšys, architektūrinis paveldas, aukštos klasės viešbučiai ir žinoma, žavingosios pakrantės kartu susijungia į harmonijos kupiną atostogų žemę, apie kurią, tikriausiai būsite girdėję tik svajingų romanų istorijose ar matę vaizdžiai perteiktuose filmų kadruose. Tad trumpai apžvelkime verčiausias aplankyti El Hierro vietas.

El Hiero sala

El Hieras žavi nuostabia gamta

Šįkart pradėsime nuo gamtinės dalies, rekomenduodami pakeliauti po El Hierre išsidėsčiusius senuosius kalnus. Tai viena įdomiausių ekskursijų, kurioje išvysite tarsi menininko rankos, o ne natūralaus augimo proceso suformuotas kalnines pušis, kadagius, krūmynus bei kitus faunos atstovus nesutinkamus niekur kitur pasaulyje. Vakarais, iš specialiai turistų patogumui įrengtų apžvalgų aikštelių ar pėsčiųjų takų galima stebėti į nakties miegą besiruošiančią panirti gyvąją gamtą, augaliją, paukščius, o šį nenusakomo malonumo reginį vainikuoja įspūdingi salos saulėlydžiai, padanges tarsi dailininko teptukas drobę, nudažantys vaiskiausiomis paletės spalvomis. Tai išties visos kelionės verta akimirka, kuria taip smagu būtų pasidalinti kartu su mylimu žmogumi, apsuptiems ore tvyrančio palaimingo romantikos jausmo.

Nepaprastas patirtis dovanoja ir El Golfo dauba, esanti pačiame ugnikalnio centre, apsuptame vešlaus, laikinio miško bei galinti pasigirti derlingumu. Nepažaboti žemės lopinėliai, turtingi unikaliais augmenijos elementais, ko gero ir yra ryškiausias šio krašto bruožas dėl kurio atvykstančiųjų gretos kasmet tik auga.

Beje, jei jau leidžiatės į žygį po kalnus, vertėtų sau išsikelti ir gan rimtą tikslą – įkopti į patį aukščiausią salos tašką – Malpaso viršukalne esančia 1501 metro aukštyje. Aišku, tai ne kiekvienam, bet jei esate patyręs, bei nestokojate drąsos, mėgstate ekstremalias atrakcijas , toks pasiekimas jūsų išvyką neabejotinai padarytų dar bent kelis kartus įsimintinesne.

Pasukę kiek toliau į vakarus, susidursite su vienu reikšmingiausių saloje esančių statinių – Ermita de los Reys koplyčia. Būtent link šio taško būriais traukia piligrimai, o kas ketverius metus, pačiame liepos viduryje iš čia griausmingai pradedama minėti, kiekvieną El Hierro gyventoją ar svečią be išimčių įtraukianti šventė – salos fiesta.

El Hieras

Uolėtos El Hiero pakrantės

Jei planuotis apsilankymo kelis metus į priekį nenorite, bet trokštate savo akimis pamatyti spalvingąjį karnavalą, tuomet vykite vasario pabaigoje, nes šiuo metu rengiamos karnavalinės linksmybės niekuo nenusileidžia mūsų anksčiau aptartai salos fiestai.

Iš aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdų reikėtų išskirti sklandymą parasparniais bei parašiutu, leisiančiais iš tikrai nemažo aukščio nužvelgti visą salos panoramą patiriant neapsakomą pakilimo jausmą; pasiplaukiojimą krateriu, kurio metu dar galėsite ir vieną kitą žuvelę pasigauti( nors dažniausiai tik dėl sportinio intereso); nardymą, vienareikšmiškai suteiksiantį neišdildomą įspūdį plaukiojant kartu su įmantriausiomis žuvimis ar kitais įdomiais jūrų gyventojais; pasijodinėjimą žirgais pačiai jaukiausiai popietei.

Didelę dalį natūraliai saloje aptinkamos augalijos galima pamatyti ir užsukus į nacionalinius parkus. Žymiausi – Frontera Rural, Bosque de Laurisilva, El Julan. Tai oazės, dvelkiančios visiška darna, ramybe, suteikiančios nusiraminimą, kurio mums taip stinga šiandieniniame pasaulyje, perpildytame automobilių, gamyklų ir vartotojiškumo manijos, pamirštant tikrąsias vertybes.

Norintiems sužinoti daugiau apie El Hierro atsiradimą, vystymąsi bei suklestėjimą iki pat šiandienos, siūlome aplankyti Gvinėjos gamtos muziejų ir meno centrą, siūlančius gausią eksponatų kolekciją nuo archeologinių radinių iki vertingų vienetinių paveikslų.

Pasižvalgykite ir po Valverdės miestą, laikomą viso El Hierro centru bei salos širdimi, Čia tikrai liksite sužavėti ne tik jaukia atmosfera bei nesuvaidintomis vietinių šypsenomis, o ir dailia pastatų architektūra, tradiciniais, bet kartu savitumo neprarandančiais pastatų dizaino sprendimais.

El Hieras

El Hiero gyvūnija

Jei mėgstate panaktinėti ar pasišokti klausantis populiariosios muzikos, palošti kazino, automatais, verčiau rinkitės viešbučių aplinką, nes miesteliuose tamsiuoju paros metu stengiamasi išlaikyti ramybę. Štai dieną tie patys viešbučiai siūlo pasinerti į atpalaiduojančius SPA malonumus, pasimėgauti masažais, paplaukioti baseinuose.

Tarp kitko, besidairydami viešbučio sąrašo, neaplenkite Punta Grande pavadinimo, nes pastarasis oficialiai pripažintas mažiausiu viešbutuku pasaulyje, taiga pabuvosite tikrai ypatingoje vietoje.

Video apie El Hiero salą

El Hiero salos žemėlapis

This entry was posted in Be kategorijos and tagged , . Bookmark the permalink.