Fuerteventura – lankytinos vietos

Neįsivaizduojate savo atostogų be maloniai odą glostančios ir bronzinį įdegį dovanojančios saulės, tvarkingų bei jaukių paplūdimių, pasakiško kraštovaizdžio, itin vaiskios jūros ar adrenalino dozės pasineriant į vandens pramogų sūkurį? Visą tai ir dar daugiau jūsų laukia prie pat Afrikos esančioje Fuerteventūros saloje. Be visa ko, ši, antra pagal dydį Kanarų sala, turi gana nemažą lankytinų vietų skaičių, tad po pasyvaus pusdienio pakrantėje galima apžiūrėti ne vieną ištaigingą objektą, neabejotinai paliksiantį gilų įspūdį ir pačius geriausius prisiminimus iš viešnagės Fuerteventūroje. Būtent šį tašką verta rinktis ir tiems, kas ieško idealaus klimato, nes temperatūros atžvilgiu jis būtent toks ir yra. Čia neteks kepti nuo varginančios kaitros ar pernelyg nemalonios vėsos, mat visus metus džiugina mažiausiai +18 ir +32 laipsnių neperkopianti šiluma. Taigi apžvelkime kuo šis Viduržemio jūros perliukas galėtų nustebinti būtent jus.

Fuerteventura

Fuerteventuros paplūdimiai

Ko gero, visus laurus iš karto galėtume priskirti vienam gražiausių pasaulyje bei savo įvairove ypatingai pribloškiančiam La Lajita zoologijos ir botanikos sodui. Norint čia viską apžiūrėti, tikrai prireiks ne vienos valandos. Tačiau svarbiausia tai, kad ši vieta sudomins ne tik mažuosius lankytojus, o ir jų tėvelius, todėl nuostabi popietė garantuota tiek šeimoms tiek ir pavienėms suaugusiųjų grupėms. Ekskursijos metu išvysite gausybę margaspalvių sparnuočių rūšių, pačius populiariausius sausumos žinduolius kaip, kad žirafos, beždžionės, ožkos ir kitus. Dar didesnį susidomėjimą kelią ir nuolatos rengiami teatralizuoti papūgų, jūrų liūtų pasirodymai. Išskirtinis La Lajita zoologijos sodo bruožas – kupranugarių safaris. Galima tik grožėtis šių, dykumų simboliu laikomų gyvūnų karavanu arba išdrįsti patiems juo pajodinėti. Savo grožiu nuostabą kelią ir čia pat esantis botanikos sodas, siūlantis žvilgtelėti į rečiausius planetos augalus, taip pat pasidžiaugti daug geriau mums žinomais kaktusais, šlamančiomis palmėmis, visžaliais krūmynais. Jei pakeliui išalksite, pasistiprinti galėsite vietos kavinėje. Be to, veikia nedidukė suvenyrų krautuvėlė, siūlanti įsigyti mielų niekučių lauktuvėms.

Dar viena gamtos oazė jus pasitiks Jandia parke. Tai nepaprastai žalia, natūrali ir vaizdinga teritorija, griežtai saugoma kaip išskirtinai reikšmingas salo objektas. Šis parkas gali pasigirti ir aukščiausia visos Fuerteventūros viršūne – La Zarza(807m). Daug įdomios informacijos apie vietovės kilmę sužinosite ir užsukę į garsųjį vietos švyturį.

Kitas ne ką mažiau vertas dėmesio taškas – Corralejo rezervatas. Smėlio kopomis nusėtame parke, taip pat išvysite ir dailiuosius Los Apartaderos ir Roja kalnus, ant išnykimo ribos balansuojančius augalus, gyvūnus. O štai pačiame mieste, turistus daugiausiai vilioja puikūs paplūdimiai, restoranai, parduotuvės bei pramogos kiekvieno skoniui(tenisas, motociklai, pasiplaukiojimai laivu ar maršrutai kalnų dviračiais).

Kultūros mėgėjams duris plačiai atvers vienas už kitą įdomesni muziejai. Vienas išraiškingiausių – druskos muziejus. Šiuolaikiškai įrengtoje erdvėje, vizualinių technologijų dėka svečiai supažindinami su druskų reikšme žmonijai, išgavimo procesu bei su ja susijusiais papročiais. Po edukacinės dalies, verta apsilankyti ir muziejuje esančioje parduotuvėje, kur įsigysite tik šiame regione išgaunamos druskos.

Prie senovės Fuerteventuros vietinių puoselėtų tradicijų prisiliesti galėsite pabuvoję La Alcogida muziejuje. Kiekvienai sričiai skirtas atskiras namas, kuriame pateikiamos tradicinę buitį, papročius, žemės dirbimo įrankius, aprangą vaizduojančios ekspozicijos.

Fuerteventura

Fuerteventura – Kanarų sala

Labai panašus tik su dar platesniu atrakcijų spektru ir La Alcogia Eko muziejus. Žavingas, naujam gyvenimui prikeltas namukas su praeito amžiaus baldų elementais, pristato autentiškąjį salos veidą, o laisvai vaikštinėjančios ožkos, asilai, vištos, tikrai pradžiugins pačius mažiausius. Tuo pačiu gausite retą progą patiems savo kailiu išbandyti grūdų kūlimą, duonos kepimą ar puodų žiedimo amatą.

Kaip reikiant pasiausti ir išsidūkti kviečia Baku vandens parkas. Pakankamai dideliame plote viskas, ko reikia aktyviam laisvalaikiui – nusileidimo takai, banguojantis baseinas, džiakuzi, boulingas, golfo aikštė. Tai ir viena geriausių saloje pramoginių zonų pritaikytų vaikams ir suaugusiesiems. Beje, veikiantis restoranas užtikrins sočius ir pilnus lankytojų pilvukus.

Įspūdingai atrodo ir išskirtines atrakcijas siūlantis Okeanariumas. Įstiklinto, visiškai permatomo dugno laivu plauksite į žvejybą, kurioje susidursite su pačiais tikriausiais jūrų gigantais – banginiais. Ekstremaliems potyriams išsinuomokite vandens motociklą, ramesniam laiko leidimui tiktų povandeninė kelionė, kurioje pažinsite paslaptingąjį vandenyno pasaulį iš labai arti.

Daug grožybių aptiksite neaplenkę bene seniausios Antigua gyvenvietės.  Čia ypatingai smagu stebėti nepaprastai ištaigingą Cruz de los Caldos bažnyčią, neabejotinai tapusia viso miestelio pažiba. Patrauklaus dizaino, visiškai atnaujintas malūnas, tapęs prieglobsčiu muziejui, pasiruošusiam atskleisti Antigua susikūrimo istorinius užkulisius, kultūros centrui, menininkų kurtus šedevrus parduodančiai krautuvėlei, irgi neleis nuobodžiauti nė minutei.

Gan mistiška, bet itin gerbiama vieta – Tindaya kalnas. Anot legendų, kadaise jame aptiktų pėdų įspaudai, yra ne kas kitą, kaip dievybių palikti ženklai. Šalimais įsikūrusiame kaimelyje padegustuokite tradicinio ožkos sūrio ar kitų gardumynų.

Fuerteventura

Keliai Fuerteventuroje

Nekasdieniškos patirtys laukia bemaž milijono metų senumo Del Llano urve. Nepaprastai ilgi tuneliai sukuria paslaptingą, gal net kiek baugią atmosferą, o papildomo aštraus prieskonio prideda tamsiausiose pakampėse tūnantys, tik šiai vietovei būdingi vorai.

Baluojančiais paplūdimiais , kiekvienam pagal skonį įtiksiančiais barais, restoranais pasitiks Costa Calma kurortas, savo stipriais vėjais kartu idealiai tinkantis banglenčių entuziastams, kaip ir nedidukas Catielo kaimelis, tik pastarajame dar aplankysite ir senąjį uostą, fortą.

Jei kelionę planuojate sausį ar birželį, būkite pasiruošę karnavalo siautuliui. Galybė renginių, galiausiai prašmatniai išpuoštos platformos gatvėse, sukuria pačią didžiausią šventę metuose.

 

Video: gražiausios vietos Fuerteventuroje

Fuerteventuros žemėlapis

This entry was posted in Be kategorijos and tagged , . Bookmark the permalink.