La Gomera

Gomera – dar viena Kanarų salyno pažiba, ypač mėgstama turistų, ieškančių ramesnės vietos atostogoms su kuo natūralesniu gamtos prieglobsčiu, akis džiuginančiu peizažu bei įdomiais lankytinais objektais. Čia nevargins smalsuolių minios ar triukšmingos, sausakimšos gatvės, tad viską apžiūrėsite itin patogiai ir greitai. Besižavintys architektūra, atras autentiškų statinių su išskirtiniais dizaino sprendimais, trokštantys kažko įkvepiančio , išvys tikrą rojų primenančių kampelių, panašesnių į tobulai suredaguotą nuotrauką nei realybę, o tikri gurmanai pamalonins savo skonio receptorius gardžiais, Kanarų virtuvės šedevrais. Apžvelkime kelis taškus, kurių aplenkti Gomeroje nevalia.

la gomera

La Gomeros kalnai

Pradėkime nuo bene populiariausios stotelės – nacionalinio Garajonay parko. Viskas čia tiesiog užgniaužia kvapą, tiek bekraščiai uolynai, apie kadaise tekėjusias lavos versmes bylojantys magmos likučiai, tiek ir gaivia dulksna nuolatos  apgaubti miškų klodai, bananais pasipuošusios palmės, svaiginantys lauramedžių aromatai taip maloniai glostantys uoslę, kad norisi tokį ore dvelkiantį kvapą pasiimti su savimi ir juo mėgautis kiekvieną akimirką. Ir tai toli gražu ne visas gėris. Ypač įspūdingai atrodo visai šalia praplaukiantys debesys, kuriuos tiesiog gali paliesti ranka. Jausmas lyg būtumei pakilęs kažkur aukščiau žemės, nors tuo pat metu tvirtai stovi ant paviršiaus, išties sukuria magišką atmosferą bei dovanoja nekasdienes patirtis.

Po nepamirštamo laiko nacionaliniame parke, metas pasidairyti po San Sebastiano miestą. Galima sakyti, kad tai ir visos Gomeros sostinė, kurioje prieš daugybę metų, maldomis sėkmingo kelio prašęs net pats kelio į Ameriką atradėjas Kristupas Kolumbas. Žymiausi šios teritorijos objektai – gotikinio stiliaus Torre del Konde bokštas, daili bei ypatingą atmosferą aplink save skleidžianti Vingren de Asunsion bažnyčia. Nepraleiskite ir puikios progos paragauti neprilygstamai skanių, visiškai šviežutėlių jūros gėrybių svetingai pasitinkančiose vietos kavinukėse.

Ganėtinai įdomi ir verta dėmesio Asuncion bažnyčia, dėl savo kultūrinės vertės net įtraukta į paveldo sąrašą. Savo šimtmečius besitęsiančią gyvavimo istorija, netradicine išvaizda, bažnyčia kaip magnetas pritraukia visus, nors trumpam apsilankiusius San Sabastiane. Daugume joje pabuvojusių vienareikšmiškai norėtų grįžti bent kartą, jau vien dėl sunkiai žodžiais apsakomos magijos, šviesios auros supančios kiekvieną pastato kertelę.

La Gomeros pakrantė

La Gomeros pakrantė

Būtinai nepraeikite pro Kolumbo šulinį ir stabtelkite nors minutėlei. Iš pirmo žvilgsnio gal tai ir nepasirodys kažkokia labai reikšminga stotelė, bet manoma, kad būtent iš čia pasemtas vanduo lydėjo Kolumbą visos kelionės link Amerikos metu. Šis istorinės reikšmės veiksmas pažymėtas ir prie pat esančios lentelės žodžiuose:“ Šiuo vandeniu pakrikštijo Ameriką“.

Torre del Conde bokštas pelnytai gali didžiuotis bene svarbiausio visuose Kanaruose statinio titulu. Dar penkioliktame amžiuje iškilęs bokštas, atliko gynybinę funkciją, o šiandien viduje esantis muziejus, visus norinčius mielai supažindina su šio paminklo istorine prasme.

Viena populiariausių saloje siūlomų atrakcijų – golfas. Aplinka prižiūrima tiesiog nepriekaištingai, tad leisti valandas aikštyne bus vienas malonumas. Bežaisdami gėrėsitės pribloškiančiomis panoramomis, neaprėpiamais horizontais suteiksiančiais dar didesnį malonumą.

Kanarų salos garsėja ir itin paklausia tabako pramone. Cigarų gamybai panaudojamas tiek importuotas, tiek ir čia pat augintas tabakas. Nedidelėse parduotuvėlėse savo akimis pamatysitę visą susukimo procesą, o galbūt net patys gausite šansą pasidaryti nuosavą cigarą. Dėl tokių ypatybių kaip išskirtinis aromatas, smilkumas, tai bene populiariausia prekė tarp keliautojų lauktuvėms.

Tykus, visokeriopai pailsėti ir atsipalaiduoti paplūdimiuose leidžiantis miestelis Playade Santiago, kartu ir idealus variantas mėgstantiems aktyvesnį laisvalaikį. Tam pasitarnaus jau iš tolo pastebimi kalnai, vešlieji laurų miškai, analogų neturinti bazaltinė siena, apšviesta saulės įgaunanti tarsi violetinį atspalvį.

La Gomera

La Gomera

Būtinai pasimokykite ar bent pasiklausykite tradicinio gomerų atributo – švilpavimo. Kadaise žmonės taip net susikalbėdavo tarpusavyje, o palaikytas sąmokslu, naudojamu priešinantis diktatūrai, švilpavimas buvo net uždraustas. Dabar tai tiesiog smagi atrakcija kelianti turistų susidomėjimą bei suteikianti šiai tautai papildomo žavesio.

Jei kalbant apie maistą, reikėtų išskirti ir kelis tradicinius Gomeros virtuvės paveldo patiekalus, kaip antai trinta melionų sriuba, mažai kam girdėtas palmių medus, sūrio maišyto su alyvuogių aliejumi gofio, raukšlėtųjų bulvių ar dieviškų, ilgai atmintyje pasiliekančių saldumynų. Viso to neišragavę negalite palikti šio įstabaus krašto.

Video: La Gomera iš paukščio skrydžio

:La Gomeros žemėlapis

This entry was posted in Be kategorijos and tagged , . Bookmark the permalink.