Lanzarotė – lankytinos vietos

Lanzarotė labiausiai traukia savo išskirtine gamta, kuri stebina net ir apkeliavusius didžiąja dalį pasaulio. Vulkano palikti kalnai, smėlis, juodos dykinės bei akmenys – Lanzarotės aplinka. Daugelis tikina, kad šios vietos labai primena Islandiją, kuri daugeliui lietuvių sunkiai pasiekiama dėl finansinių trikdžių. Pliusas – Ispanijos saloje visada šilčiau, tad apžiūrėti vietas yra kur kas maloniau.

Viešbučių Lanzarotėje rezervavimasBooking.com

Žaliasis urvas

Lanzarotės saloje tai yra vienas pagrindinių ir daugiausia turistų sulaukiantis traukos objektas, kurio pavadinimas kilo nuo Verde pavardės. Verde buvo urvo savininkai (cueva de los Verde – Žaliasis urvas). Tiesa, čia apsilankyti verta ne dėl žalios spalvos, tačiau dėl išskirtinio urvo, kurį suformavo tekanti lava. Ugnikalnis išsiveržė prieš daugiau nei 3000 metų, tad tai pačiam urvui suteikia dar daugiau išskirtinumo.

Timanfaya parkas

Timanfaya Nacionalinis parkas

Lanzarotės akvariumas

Ispanija ir jos salos gali pasigirti labai plačia įvairiausių akvariumų pasiūla. Nieko keisto, kad vieną objektą galite rasti ir šioje saloje. Tai bene pats didžiausias akvariumas esantis Kanarų salose. Tiesa, dydysis akvariumas susideda net iš 33 akvariumų, kuriuose gyvena įvairiausia flora bei fauna. Išskirtinis akvariumo akcentas – atviri baseinai, kuriuose galima iš arčiau stebėti jūros ežius, krabus bei nedideles žuveles. Dar viena atrakcija – suteikiama galimybė paplaukioti kartu su rykliais. Tiesa, paslauga kainuoja beveik 200 eurų, tad pagalvokite, ar verta. Nors, pripažįstame, tai tikrai tokia galimybė, kuri gali daugiau gyvenime nebepasitaikyti.

Kaktusų sodas

Jeigu namuose turite labai daug kaktusiukų, kurie džiugina Jūsų akis – tokiu atveju kaktusų sodas yra ta vieta, kurią privalote aplankyti. Sodo teritorija – daugiau nei 5000 kvadratinių  metrų, tad pasivaikščioti tikrai bus po kur. Sode galima suskaičiuoti daugiau nei 1 000 įvairiausių sukulentų bei kaktusų. Nuostabu tai, kad nemaža dalis žydi, tad atvykus tam tikru metų laiku galite pasigrožėti šių augalų žiedeliais.

Kaktusai auga dekoruotuose soduose. Žinoma, sukurtos ir poilsio vietos. Tai vieta, kurioje drąsiai galima praleisti visą dieną, tad paskirkite jai atitinkamai laiko.

Lanzarotės sala

Marso kraštovaizdis Lanzarotėje

Vyno muziejus

Toliau keliaujame link kiek kitokių objektų. Vienas iš jų yra vyno muziejus, kuris traukia visus norinčius išbandyti tradicinį ispanišką vyną. Vyno tradicijos siekia net XVIII amžių, tad išlaikytas receptas, kuris perduodamas iš kartos į kartą, tampa Lanzarotės simboliu. Vyno muziejuje galite geriau susipažinti su istorija, vyno gamybos technologijomis ir tuo pačiu degustuoti skirtingus vyno gaminius.

El Golfo

Dar vienas gamtos stebuklas, kuris susiformavo dėl ugnikalnio paliktų pėdsakų. Dar XVIII amžiuje išsiveržęs ugnikalnis paliko nuostabią lagūną. Ji yra pusmėnulinis formos, o pačiame viduryje matyti nedidelis žalias ežerėlis, kuris žaliuoja dėl jame esančių dumblių. Netoli lagūnos yra nedidelis kaimelis, kuriame gyvena malonūs vietiniai, kurie mielai jus pavaišins tradiciniais patiekalais.

Lanzarotės paplūdimiai

“Vulkaniniai” paplūdimiai Lanzarotėje

Sa jose pilis

Tie, kurie mėgsta istoriją bei architektūrą – taip pat turėtų aplankyti ir San Jose pilį, kuri buvo pastatyta XVIII amžiuje. Anuomet ji buvo gynybinės paskirties ir padėjo apsaugoti vietinius nuo piratų. Tiesa, realiai ši paskirtis ir nebuvo panaudota, kadangi niekada nepuolė, tad ilgainiui pilis virto vieta parakui laikyti. Šiuo metu joje yra įkurta šiuolaikinio meno galerija, tad tai dar vienas privalumas čia apsilankyti.

Nacionalinis parkas

Nacionalinis parkas Timanfaya yra vos 51 kvadrato metro dydžio, tačiau jame telpa tikrai daug. Kodėl šis nacionalinis parkas toks reikšmingas? Jame galima artimiau susipažinti su vulkaninės kilmės objektais, pasigrožėti gamta, pamatyti kalnus, kurie susiformavo dėl tų pačių ugnikalnių sukeltų padarinių, taip pat išvysti lavos paliktas uolas, galiausiai, apžiūrėti lietuvio akiai gal neįprastus augalus. Daugelis tikina, kad šis parkas atrodo „sausas“, tačiau būtent gamtos išskirtinumas labiausiai traukia ir lankytis saloje.

Mirador del Rio

Mirador del Rio – apžvalgos aikštelė nuo kurios atsiveria išskirtinio grožio panorama. Įspūdingi vaizdai apima ir iš vandenyno išsikišusias uolas, kurios anksčiau aprašytiems objektams yra gal kiek neįprastos. Apžvalgos aikštelė yra sumontuota 600 metrų aukštyje, tad pajusite išskirtinį kalnų kvapą. Šiuo metu aikštelėje galima rasti ir turizmo centrą bei restoraną.

Automobilio nuoma Lanzarotėje

Lanzarotė – išskirtinė Ispanijos sala. Kaip ir visos salos ji labiausiai traukia geru oru bei laisvu gyvenimo stiliumi, kurio mes kartais taip pasiilgstame savo užsuktoje rutinoje. Įkvėpkite gyvenimo bei paprastumo. Aplankykite Lanzarotę.

Video: ką veikti Lanzarotėje

This entry was posted in Lankytinos vietos and tagged , , . Bookmark the permalink.