Gran Kanarija – lankytinos vietos

Gran Kanarija – trečia pagal dydį Ispanijai priklausanti sala, kuri kiekvienais metais sulaukia šimtų tūkstančių turistų iš viso pasaulio. Nemažai jų atvyksta ir iš Lietuvos, kadangi tautiečiai pasiilgę saulės, tačiau norėdami visiškai neištuštinti kišenių, renkasi pigias, tačiau atostogoms puikiai tinkančias salas. Viena iš tokių yra pamėgtoji Gran Kanarija.

Viešbučių Gran Kanarijoje rezervavimasBooking.com

Nors sala nėra didelė, tačiau kiekviename jos miestelyje yra savitos tradicijos, net skirtingas klimatas. Būtent todėl rekomenduojame apvažiuoti visą salą. Patogiausia tai daryti yra išsinuomavus transporto priemonę.

Gran Kanarijos kopos

Gran Kanarijos kopos

Las Palmas miestelis

Gran Kanarijos sostinė ir tuo pačiu pats didžiausias miestas saloje yra Las Palmas. Jis išsiskiria tuo, kad jame yra labai daug senovinių pastatų, tad tai vieta, kuria grožisi ne tik architektūros, tačiau ir senovės mėgėjai. Vaikščiodami senamiesčio gatvėmis pasijausite tarsi nukeliavę laiku į praeitį.

Jeigu jau čia esate, būtinai turite aplankyti ir sostinės širdyje esančią aikštę, kurioje savu metu buvo apsistoję garsusis Kristupas Kolumbas. Šiuo metu aikštėje galite rasti šio garsaus keliautojo muziejų ir artimiau susipažinti su jo gyvenimo istorija.

Miestelyje taip pat labai daug parduotuvių, taip pat platus kavinių pasirinkimas. Kai pavargsite vaikščioti – siūlome keliauti į paplūdimį ir ten pasiilsėti. Vienas miestelis, tačiau čia ras ką veikti ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjai ir tie, kurie ieško ramaus poilsio.

Atrakcionų parkas

Saloje esantis Holiday World atrakcionų parkas – vienas didžiausių traukos objektų. Kiekvienais metais jį aplanko milijonai žmonių, tad jeigu norite patirti išskirtinių nuotykių – užsukite čia smagiai praleisti laiko. Būtinai aplankykite apžvalgos ratą, kurio aukštis siekia net 27 metrus. Žinoma, galima rasti ir labai platų atrakcionų kalnelių pasirinkimą, taip pat nemažai pramogų tiems, kurie nemėgsta adrenalino. Šiame parke verda gyvenimas. Tiek dienos metu, tiek naktį, tad kiekvienas norintis patirt ką nors neįprasto – turėtų čia keliauti.

Gran Kanarija

Smėlio menas

Vandens parkas

Ispanija yra šalis, kurioje bene daugiausia vandens parkų. Ne išimtis yra ir  Gran Kanarija, kurioje galima rasti labai didelį ir daug pramogų siūlantį Aqualand vandens parką. Kadangi jis veikia ištisus metus – nebūna labai didelių turistų samplūdžių. Parke galima rasti labai skirtingų pramogų. Nuo tokių, kurios labai patinka jau ne pirmą kartą keliaujančius į baseiną iki tokių, kurie labai nedrąsiai lipą į vandenį. Būtent universalumas dažniausiai ir paskatina įvertinti ir džiaugtis galimybėmis.

Maspalomos kopos

Jeigu esate gamtos mylėtojas, tokiu atveju Maspalomos kopos yra ta vieta, kurią būtina aplankyti. Tai tikras gamtos stebuklas, kuris nustebina net ir visko mačiusius. Akį traukia ne tik nuostabios auksinės spalvos kopos, tačiau taip pat ir greta jų besidriekiančios bangos, kurios stebina savo didybe. Nuostabus vakarinis pasivaikščiojimas yra kažkas tobulo, tad tai puiki vieta mėgstantiems ramumą.

Mundo Aborigenų kaimelis

Tai ne iki šių dienų išlikęs kaimelis, tačiau perdaryta jo rekonstrukcija, kuri padeda geriau pamatyti, kaip gyveno ano meto žmonės. Perdarytoje rekonstrukcijoje matyti seniai saloje gyvenančių žmonių kasdienybė bei įpročiai. Pavyzdyje matysite pačių pirmųjų čiabuvio gyvenimo peripetijas ir įprastus buitinius darbus. Kaimelyje galima rasti ne tik labai daug eksponatų, tačiau taip pat ir muziejų, kuriame dirbantis personalas papasakos labai įdomių istorijų apie gyventojų tradicijas ir papročius.

Gran Kanarija panorama

Gran Kanarijoje visuomet galima pasigrožėti panorama

Krokodilų parkas

Gran Kanarijoje taip pat galima rasti ir krokodilų parką, kuris yra vienintelis visose Kanarų salose. Jeigu norite iš arčiau susipažinti su šiais plėšriais gyvūnais – siūlome būtinai čia apsilankyti ir paremti jų gyvenimą. Tiesa, vietoje rasite ne tik šiuos gyvūnus, tačiau ir daug akvariumų, kurie padės geriau pažinti vandens pasaulį. Jeigu norite pamatyti plėšrūno dvasią – atvykite į parką apie 12 dienos. Būtent šiuo metu plėšrūnai yra maitinami.

Kaktusų parkas

Jeigu krokodilai jus baugina, tokiu atveju siūlome apsilankyti kaktusų parke. Pavadinimas gali skambėti kiek nuobodžiai, tačiau išties galima pasidžiaugti, kad įvairiausių rūšių kaktusai tikrai stebina ne tik floros mėgėjus. Parke galima pasigrožėti augalais, kurie yra atvežti iš pačių tolimiausių kampelių, tad platus pasirinkimas tikrai jus nustebins.

Galdar miestas

Dar vienas istorinis miestas, kurį būtinai turite aplankyti. Galdar miestas yra kitaip pavadinamas karalių miestų. Nors šiuo metu jame nerasite karaliaus, tačiau anksčiau būtent čia gyveno svarbiausias salos vadovas, tikrų tikriausias karalius. Miestelyje galite pasigrožėti išskirtine architektūra, senais pastatais bei vingiuotomis senamiesčio gatvelėmis.

Automobilio nuoma Gran Kanarijoje

Gran Kanarija – nuostabi sala su nuostabiais žmonėmis, kurie labai mėgsta turistus. Jeigu ieškote universalios vietos, kur galima būtų ir ramiai pasiilsėti, ir tuo pačiu patirti naujų įspūdžių – Gran Kanarija yra puiki vieta.

Video: ką veikti Gran Kanarijoje:

This entry was posted in Lankytinos vietos and tagged , . Bookmark the permalink.