Bilbao – lankytinos vietos

Biskajos įlankos pakrantėje įsikūręs Bilbao miestas, tarsi neatrastas perlas laukia visų besidominčių kultūra, menu ar tiesiog ieškančių vietos turiningam atostogų laiko praleidimui. Jei dar neteko girdėti apie šį gražų Ispanijos uostamiestį, būkite tikri – nėra nė vienos priežasties, kodėl neturėtumėte čia apsilankyti.

Bilbao muziejus

Guggenheim muziejus

Nors Bilbao priskiriamas labiau pramonės regionui, visgi esama ir nuostabių lankytinų objektų, traukiančių tiek vietinių ispanų, tiek ir šalies svečių minias. Smagu, kad atsižvelgiant į augančio turizmo tendencijas, vis sparčiau keičiasi ir bendras miesto veidas, daugėja pažintinių erdvių, modernių skulptūrų ar kitų dėmesio vertų taškų. Šiuolaikiniai muziejai, senovinio stiliaus pastatai leis sužinoti įdomiausių faktų iš Bilbao praeities, o netradiciniai dekoracijų sprendimai, nukels kažkur toli į ateitį.

Automobilio nuoma Bilbao

Pirmiausiai rekomenduotume užsukti į Casco Viejo arba paprasčiau tariant Bilbao širdimi laikomą senamiestį. Visi žvilgsniai čia krypsta link gotikinio stiliaus pavyzdžiu tapusios Santjago katedros pastatytos dar 14 amžiuje. Išties, atsižavėti šiuo architektūriniu stebuklu taip greitai nepavyksta, rodos valandų valandas galėtumei praspoksoti neatsitraukiant nė minutei ir to dar nepakaktų norint pajusti“sotumą“. Na, o jeigu pavyks šiaip ne taip atsiplėšti nuo įstabiosios katedros, likusį laiką galite išnaudoti pasivaikščiojimams siauromis gatvelėmis ar jaukiai popietei prie kavos puodelio vietos kavinukėje.

Tikro ispaniško karščio ir šurmulio nepritrūks apsilankiusiems žymiajame Ribera miesto turguje. Jame siūloma įsigyti šviežių vaisių, daržovių, mėsos. Viskas užauginta vietoje, todėl kokybe bei autentiškumu abejoti tikrai neverta. Ši prekyvietė kasdien sulaukia gausybės žmonių, ieškančių idėjų savo pietų stalui ir net geriausi restoranų šefai produktus renkasi būtent Ribera turguje.

Senas - naujas Bilbao

Senas – naujas Bilbao

Apsipirkę turgavietėje, toliau ekskursiją po Bilbao pratęsite sustoję prie netoliese įsikūrusio San Mames futbolo stadiono. Ne paslaptis, kad ispanai jau nuo seno laikomi užkietėjusiais futbolo aistruoliais, tad vienas už kitą didingesni stadionai priverčia dar tvirčiau patikėti šia neginčijama tiesa.

Būtinai įsiamžinkite ir šalia dailiausių Bilbao bažnyčių jau šimtus metų suburiančių ne tik tikinčiuosius, bet ir architektūra besidominčius miesto svečius. Prie pačių įspūdingiausių galėtume priskirti gotikinio stiliaus Šv.Jokūbo bei Šv.Antano ir Šv.Džeimso bažnyčias.

Džiuginantis pažinimo jausmas ir daugybė įsimintinų akimirkų jūsų lauks vienas už kitą įdomesniuose muziejuose. Štai baskų archeologijos, etnografijos ir istorijos muziejuje, lankytojai supažindinami su itin gilias šaknis turinčia baskų tauta, jos papročiais, tradiciniais tapybos ir liaudies dirbiniais.

Museo de Bellas  Artes tarsi viena didelė mozaika, susidedanti iš daugybės meno šedevrų apimančių gotikos, klasikinius ir naujuosius laikus detalių.

Bilbao metro

Bilbao metro

Tačiau lygių sau neturi visame pasaulyje žinomas, kritikų įvertintas modernusis Gugenheimo muziejus įkurtas 1997 metais. Jau vien išvydus šio milžiniško pastato išorę apima nuostaba, o ką jau kalbėti apie viduje slypinčius turtus. Iš pirmo žvilgsnio sunku suprasti ką iš tikrųjų norėta atvaizduoti tokiu dizaino sprendimu, bet galbūt toks paskatinimas spėlioti ir žavi, kartu įmaišant intriguojančio prieskonio į bendrą architektūrinį patiekalą. Užėję vidun, neabejotinai liksite apstulbinti šokiruojančių impresionizmo apraiškų, pastebimų bene kiekviename muziejaus eksponate. Gausybė šiuolaikiškumu, futurizmu alsuojančių paveikslų, statulų, įsuka į nesibaigiančią naujų patirčių karuselę, kurioje tikrai patiks net iki šiol menui buvusiems abejingiems žmonėms.

Kai jau būsite apžiūrėję bemaž visas grožybes viduje, nepamirškite pavaikštinėti aplink visą muziejaus teritoriją. Ne ką prastesni vaizdai jus pasitiks ir čia. Pavyzdžiui 9 metrus siekiantis metalinis voras ar gerokai išdidinti šuns modelis, gražiai apželdintas įvairiausiomis gėlėmis. Gan išskirtinis sprendimas – metalinių tulpių elementai, tarsi gyvi augalai išnyrantis iš žemės.

Kiek aiškiau statinio fasadas matomas ant prie pat upę juosiančio tilto, kur vandenyje tviskantis Gugenheimo atspindys tiesiog pakeri savo tikroviškumu. Be visa ko, verta pėsčiomis pakeliauti ir dar tolėliau, nes gamta tikrai nenuvils dar net nekirtus miesto teritorijos ribų. Ypač įsiminti turėtų originalusis pėsčiųjų tiltas kitaip vadinamas baltuoju arba Zubizuri.

Dar vienas puikus muziejus – Maritimo Ria de Bilbao kviečia iš arti išvysti senovinių radinių ekspozicijas daugiausiai susijusias su jūrininkavimo papročiais.

Tikriausiai populiariausias mieste – Arriaga teatras gali pasigirti ne tik kruopščiai išdailintu įėjimu, o ir didžiausiais renginiais, vaidinimais bei spektakliais.

Jei kelionei rinksitės vasaros pabaigą, turėsite auksinę progą pakliūti į linksmybių meką, unikalų renginį – Semana Grande bulių kautynių festivalį, turintį itin ilgą gyvavimo istoriją bei nepaprastai mėgstamą visų ispanų.

Viešbučių Bilbao rezervavimasBooking.com

Nesate prisiekęs pasyvaus poilsio fanatikas? Rinkitės žygius pėsčiomis po kalnus. Tokia atrakcija privers šiek tiek pasportuoti, o kartu dovanos neįkainojamą galimybę pasidžiaugti milijono vertais horizontų peizažais.

Ramybės oazė ir viduramžių nostalgija  apgaubs nedidukas, bet draugiškas Vitoria miestelis, o dievinantiems banglenčių sportą būtų tikra nuodėmė neatrasti Mundoka kaimelio privalumų.

Video: ką veikti Bilbao

This entry was posted in Lankytinos vietos and tagged . Bookmark the permalink.