Madridas – lankytinos vietos

Madridas – klasika. Tai sostinė, kuri išsiskiria savo ritmu, laimingais žmonėmis, nuostabiai kaitria saule, priekrosnių kvapais bei išskirtine architektūra… Priežasčių, kodėl būtina aplankyti Madridą – tūkstantis. Žinoma, kiekvienas skirtingai supranta kokios turi būti atostogas ir kol vienas nori ramiai gulėti paplūdimyje, kitas – užsiimti turistiniais žygiais. Galbūt todėl Madridas ir yra toks mėgstamas. Jis – universalus ir kiekvienas pagal savo poreikius bei galimybes ras veiklą, kuri garantuotų, jog atostogos bus fantastiškos.

Viešbučių Madride rezervavimasBooking.com

O kad apsispręsti, ar verta keliauti į Madridą, būtų paprasčiau – pateikiame sąrašą labiausiai lankytinų vietos, kurios ir traukia ne tik lietuvius, tačiau turistus iš viso pasaulio.

Madrido lankytinos vietos

Madridas žavi architektūra

Retiro parkas

Tai pats didžiausias parkas Madride. Nors ten galima rasti įvairių pramogų, tačiau žmonės atvyksta paprasčiausiai pailsėti ir maloniai praleisti laiko. Čia renkasi labai daug įdomių žmonių, atlieka įvairus performansus, siūlo piešimo, tattoo ir kitas paslaugas. Parkas yra visuomet atidarytas ir apsilankymai jame nieko nekainuoja, tad užsukite ir pasigrožėkite nuostabia gamta.

Aikštė Mayor

Tai bene pati didžiausia aikštė esanti Madride kuri dažniausiai turistas žavi savo didybe bei elegancija. Sakote, kaip tai įmanoma? Paprasčiausiai aikštę supa labai daug prabangiai atrodančių pastatų, kurie išsiskiria savo nuostabia architektūra.

Karališkieji rūmai

Jeigu norite bent vienu žingsniu priartėti link prabangaus gyvenimo – užsukite į karališkuosius rūmus, kuriuose yra daugiau nei 2000 kambarių. Ne tik pastato išorė, tačiau ir vidus stebina savo prabanga. Galite ne tik pasigrožėti, tačiau ir įamžinti prie brangių, ilgą laikmetį skaičiuojančių kūrinių.

Saulės vartai

Kaip ir kiekvienas miestas turi savo sostinę, taip ir Madridas gali ja pasidžiaugti. Šiuo atveju tai yra saulės vartai, kuriuos galite rasti pusmėnulio formos aikštėje. Jis buvo pastatyti dar XV amžiuje, taigi jau nuo viduramžių laikų džiugina ne tik vietinius, tačiau ir turistus. Ši aikštė yra viena judriausių ir kiekvieną dieną čia sutiksite labai daug žmonių. Dažniausiai ji atgyja antroje dienos pusėje, vakarais.

Madridas naktį

Madridas naktį

Plaza de Espana aikštė

Dar viena didelė aikštė, kurią puošia ne tik besišypsantys žmonės, tačiau taip pat ir išskirtinės didybės pastatai. Pačioje aikštėje galite rasti ir visiems puikiai žinomo ispanų rašytojo M. De Servanteso paminklą. Atiduokite pagarbą rašytojui, kurio kūrinys yra žinomas visame pasaulyje.

Alkala vartai

Jeigu esate Nepriklausomybės aikštele, tokiu atveju privalote aplankyti ir Alkala vartus. Jie buvo pastatytai XVIII amžiuje to meto labai žymaus architekto Sabatini.

Karališkas teatras

Esant galimybėms būtinai aplankykite ir karališką teatrą. Teatras buvo pastatas XIX amžiuje ir išsiskiria tuo, kad buvo pastatytas vos per penkis mėnesius. To meto technologijomis tai yra labai trumpas laiko tarpas. O įvertinus pastato didybę – prarasite amą. Šiuo metu teatre rodomi įvairūs spektakliai. Bilietus verta pirkti internetu dar būnant namuose.

Pergalės arka

Triumfo arka esanti Madride pastatyta XX amžiaus viduryje. Ji įdomi tuo, kad buvo pastatyta kaip pagarbos atidavimas nacionalistų kariuomenei, kuri Ispanijos pilietinio karo metu nugalėjo respublikonus.

Geležinkelio stotis

Pati pirma geležinkelio stotis Ispanijoje buvo pastatyta vos 1951 metais. Galbūt tai nėra labai įdomus lankytas objektas, tačiau tiems, kurie domisi istorija, tai puiki galimybė kiek arčiau prie jos prisiliesti. Juolab, iš šios stoties galite pasiekti kitus regionus.

Botanikos sodas

Jeigu esate gamtos mėgėjas – apsilankymas botanikos sode yra būtinas. Tai vienas didžiausių botanikos sodų visame pasaulyje. Jame auga daugiau nei 300 000 skirtingų augalų rūšių, tad pamatysite ko dar nesate matęs. Pasivaikščiojimas gražią dieną – tikra meditacija.

Pramogos Madride

Madride gausu pramogų

Nacionalinis archeologijos muziejus

Visi, kurie mėgsta archeologiją , turėtų apsilankyti nacionaliniame muziejuje. Jame galite geriau susipažinti su Ispanijos istorija. Tiesa, ne tik susipažinti, tačiau taip pat ir prisiliesti. Jame galima rasti tikrai labai senų radinių.

Sendaikčių turgus

Turbūt ne kartą teko girdėti, kad Ispanijos turguose yra būtina dėrėtis. Tikrai taip, tai yra visiška tiesa, ir užsukus į sendaikčių turgų privalote kuo labiau sumažinti kainą. Turgus buvo aktyvus jau viduramžių laikas, tad daugelį stebina ir tai, kas jis skaičiuoja tokius ilgus metus.

Automobilio nuoma Madride

Madridas – nuostabi sostinė, su nuostabiais žmonėmis, kurie labai paslaugūs. Nepamirškite, kad atvykus į šią saulėtą šalį būtina ilsėtis ir pamiršti visus kasdieninius rūpesčius.

Video: ką veikti Madride

This entry was posted in Lankytinos vietos and tagged , . Bookmark the permalink.