Barselona – lankytinos vietos

Barselona – lietuvių pamėgta kryptis. Nors Ispanijos sostinė gali pasigirti lankytinų objektų gausa, tačiau dažniausiai šia kryptimi traukia tie, kurie išsiilgę saulės, žydro vandenyno bei besišypsančių žmonių nesukančių galvos dėl ateities. Barselona – daugelio žymių vietų miestas, kuris kviečia lietuvius atrasti ne tik turistų išmintą, tačiau daugelio dar neatrastą sostinę.

Spalvoti namai Barselonoje

Spalvoti namai Barselonoje

Šv. Šeimos bažnyčia

Pradėję lankyti Barselonos turistines vietas pamatysite, kad didžioji jų dalis – religiniai objektai. Nors jų gausa gali atrodyti kiek sumenkinanti įspūdį, tačiau pamatysite, kad architektūriniai sprendimai vis kitokie, vis labiau traukiantys dėmesį ir paskatinantys aplankyti ir kitas bažnyčias.

Viešbučių Barselonoje rezervavimasBooking.com

Bažnyčia, buvo kurta labai garsaus vietinio architekto Antonio Gaudi. Tiesa, dėl karo patiriamų siaubumų bažnyčia buvo vis griaunama, jos grožis menkinamas. Nors šiuo metu ji atrodo gražiai, tačiau vis dar galima rasti istorijos paliktus pėdsakus. Labiausiai žavi šios bažnyčios didybė bei išskirtinė architektūra.

Fontanai

Magiškieji fontanai – vienas didžiausių traukos objektų Barselonoje. Jie ne tik žaidžia vandeniu, tačiau taip pat ir groja, kuriamas spalvų kontrastas, žaidžiama šviesomis. Fontanai – ne tokie ir nauji, kadangi Barselonos centrą papuošė dar 1929 metais.

Barselonos katedra

Bene pats svarbiausias sostinės objektas, kurį privalu aplankyti – pačiame miesto centre esanti išskirtinio dydžio bei puošnumo katedra. Pastatyta gotikiniu stiliumi, taigi puošni. Pastato aukštis net 100 metrų, plotis – 40 metrų. Bažnyčia puošia keli bokštai.

Barselonos architektūra

Barselona įdomi ne vien senovine architektūra

Miesto parkas

Miesto parkas dar kitaip pavadinamas Gaudi parku, kuris labiausiai traukia augalijos gausa. Kuo jis dar išskirtinis? Parką suprojektavo garsusis architektas Antoni Gaudi. Šiuo metu parkas labai griežtai prižiūrimas ir yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Tai puiki vieta papiknikauti ir pasidžiaugti puikiu Ispanijos oru.

Casa Batllo

Dar vienas spalvingas Ispanijos pastatas, kuris buvo rekonstruotas XIX amžiuje ir nuo tada džiugina vietinius. Pastatas išskirtinis tuo, kad jis sujungtas iš trijų pastatų, tad kuria neįprastą architektūrinį sprendimą.

Pramoninis parkas

Dar vienas nuostabus parkas, kuriame anksčiau buvo pramoninė gamykla. Nuo 1985 metų jis yra sutvarkytas. Žalia pievelė, vandens telkiniai, vaikų žaidimo aikštelės ir paprasčiausi suoliukai ant kurių galima pailsėti – traukos objektai.

Barselonos panorama

Barselonos panorama

Joan Miro parkas

Tęsiame parkų sąrašą, kuriuos verta aplankyti. Dar vienas parkas yra sukurtas specialiai siurrealizmo menininko Joan Miro garbei. Jis išsiskiria ne tik nuostabia flora, tačiau taip pat ir meniniais darbais. Būtent čia galima pamatyti šio garsaus menininko skulptūras. Parkas yra suskirstytas specialiomis zonomis ir tai jam suteikia dar daugiau išskirtinumo.

Ligoninės pastato dalis

Tikrai taip, siūlome aplankyti ligoninės pastato dalį, kuri tikrai verta dėmesio. Ją galite rasti kiniečių rajone, tad tai objektui suteikia dar daugiau išskirtinumo. Pastatas buvo pastatytas dar XV amžiaus pradžioje ir anuomet buvo ligoninė. Šiuo metu iš pastato likę tik griuvėsiai, tačiau mėgstantys istoriją turėtų čia apsilankyti.

Turgus

Jeigu norite parvežti mylimiems žmonėms lauktuvių iš Barselonos – turgus yra labiausiai rekomenduojama vieta, kadangi čia galite rasti labai platų prekių asortimentą: nuo daiktų iki daržovių. Vaikščiodami po turgų nepamirškite paragauti ir vietinių skanėstų.

EIXAMPLE kvartalas

Išskirtinis modernios architektūros pastatas sukurtas dar XIX amžiuje. Visas kvartalas sukuria labirinto įspūdį, kadangi gatvių kampai yra nuapvalinti. Kvartalo centre yra aikštė, svarbiausia vieta. Taip pat jame galima rasti garsių menininkų darbų.

Barselonos akvariumas

Jeigu norite susipažint su vandens augmenija ir gyvūnija – būtinai aplankykite pačius didžiausius akvariumus esančius Europoje. Akvariumuose galima rasti daugiau nei 8 000 žuvų, kurios atvers fantaziją. Pamatysite tokių žuvų apie kurias neteko net pagalvoti.

Katalonijos aikštė

Barselonoje yra Katalonijos aikštė, kurioje visada verda gyvybė. Nors čia nerasite jokių labai išskirtinų pastatų, tačiau labiausiai ši vieta traukia savo žmonų gausa.

LA RAMBA gatvė

Viena aktyviausių gatvių nakties metu, kadangi būtent čia renkasi žmonės, kurie mėgsta naktinį gyvenimą. Barai, klubai, muzikantai, mimai ir kavinės laukia turistų, kurie nori geriau pažinti  nerimastingos Barselonos dvasią.

Automobilio nuoma Barselonoje

Barselona – nuostabus miestas ir sunku būtų viską išvardinti, ką galima čia aplankyti. Juolab, sunku apsakyti žodžiais, ką gali pasiūlyti šis išskirtinis miestas. Tik apsilankius ir susipažinus su jo dvasia galima perprasti šio didžiausio Ispanijos miesto dvasią.

Video: ką veikti Barselonoje

This entry was posted in Lankytinos vietos and tagged , . Bookmark the permalink.