Geros kompiuterių baterijos – patogiam ir nepertraukiamam darbui

Kompiuteriai ir jų baterijosTie, kad turi ir aktyviai nešiojamus kompiuterius, puikiai suprantam, kaip nepatogu yra ne laiku išsikrovusi kompiuterio baterija. Įdomiausioje vietoje nutrūkęs filmo žiūrėjimas, vos įpusėtas elektrinis laiškas ar straipsnio rašymas. Jei tai nėra labai svarbu – tarsi ir nieko tokio, tačiau kartais baterija išsenka pačiomis svarbiausiomis akimirkomis. Tuomet imame karštligiškai ieškoti artimiausios rozetės ir skubame kuo greičiau vėl įjungti kompiuterį. Kad viso to nebūtų ir problemų išvengtume, tereikia laikytis poros labai paprastų taisyklių – turėti gerą kompiuterio bateriją ir atidžiai sekti jos tuštėjimą, kad spėtumėte išsiųsti nors ir sutrumpintą elektroninio laiško variantą.

Visų elektrinių baterijų, arba akumuliatorių priešas yra laikas. Tiek laikas apskritai, tiek ir su laiku ateinantis didelis įkrovimų skaičius, neišvengiamai mažinantis akumuliatoriaus talpą. Tad nors ir labai kokybišką bateriją pirksite, neišvengiamai po poros metų jos talpą bus ženkliai sumažėjusi. Žinoma, pavyzdžiui https://www.b-a.eu/c2065/Baterijos pateiktame baterijų sąraše galite ir tikrai kokybiškų kompiuterio akumuliatorių, kurie tarnaus gal net dvigubai ilgiau bei patikimiau už pigiausius ir prasčiausius. Tačiau neverta tikėtis, jog toks įtaisas nepablogėjęs veiks penkis ar net dešimt metų.

Dažniausiai daugelis nešiojamų kompiuterių savininkų visą laiką naudoją tą pačią, originalią, kartu su pirktu kompiuteriu gautą bateriją. Pirmus metus jie džiaugiasi, jog ji tarnauja net keturias valandas, antrus metus dar vis tenkinasi dviejų ar trijų valandų kompiuterio gyvybės palaikymų. Po kelių jau puikiai žino, kad baterijos užteks vos pusvalandžiui ir kad ir kur bebūtų, stengiasi iš karto bent akimis susirasti rozetę. Kita vertus, net ir pusvalandis yra ne taip ir mažai svarbiausiems darbams atlikti. Po kokių penkių galime tikėtis, kad baterija dar atlaikys penkiolika minučių ir spėsime reikalui esant parašyti skubų elektroninį laišką. O kompiuterį beveik visada naudosime įjungtą į tinklą.

Vis tik jeigu ir po kelių metų naudojimo norite, kad jūsų nešiojamas kompiuteris ir tarnautų kaip nešiojamas, be tinklo pagalbos, bateriją teks atsinaujinti. Dažnas naudotojas patiria šiokį tokį psichologinį barjerą, kai reikia savo senam, penkis metus skaičiuojančiam kompiuteriui pirkti naują bateriją už keliasdešimt eurų, kai ne kaži kiek daugiau jau vertas ir visas kompiuteris. Tačiau jei kompiuteris dar geros būklės, o joms jums reikia dažnai tokiose situacijoje, kur elektros iš tinklo lengvai negausite, tokia investicija tikrai pasiteisina. Juk kompiuterių baterijos nėra tokios brangios, juolab kad dažniausiai prekyboje galime pasirinkti iš gana didelio asortimento. Tiesa, šioje vietoje reikia griežtai įtaikyti bateriją ir jūsų kompiuterio modelį. Kartais, jei kompiuteris tikrai senas, gali būti gana sunku atrasti būtent jam skirtą akumuliatorių. Tačiau didžiausiose internetinėse parduotuvėse paprastai pasirinkimo pakanka.

Prieš perkant kompiuteriui bateriją reikia sąžiningai atsakyti sau į vieną klausimą. Ar norite pigios, tačiau gerokai prastesnės ir trumpiau tarnausiančios baterijos, ar vis tik rinksitės originalią, gal ir dvigubai brangesnę, tačiau tokią, su kuria problemų nekils ir sėkmingai galėsite ją naudoti dar kelis metus. Kiekvienu atveju abu variantai gali būti geri, vis tik reikia turėti omenyje, jog už mažą kainą kokybės retai galime tikėtis. Bet jei perkate su mintimi, kad baterijos reikės vos pusmečiui, nes po to atsinaujinsite visą kompiuterį, tuomet sutaupyti yra tikrai logiška.

This entry was posted in Be kategorijos. Bookmark the permalink.